Koncentratory tlenu przenośne

Przenośne koncentratory tlenu

Tlen doskonale wpływa na usprawnianie naszych funkcji życiowych organizmu, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, kobiet w ciąży, intensywnie się uczących, czy innych osób cierpiących na niedotlenienie fizjologiczne. Przenośne koncentratory tlenu przyczyniają się do poprawy koncentracji i zwiększenia odporności organizmu. Dostarczając tlen o wysokim stężeniu łagodzisz dolegliwości związane z zaburzeniami snu, stanami zapalnymi, bólami i zawrotami głowy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Mobilne koncentratory tlenu, których rozmiary są zdecydowanie mniejsze, umożliwiają podawanie tlenu zarówno w domu jak i poza nim. Koncentratory są wyposażone w akumulatory, które umożliwiają ich działanie w każdych warunkach. Dzięki przenośnym koncentratorom tlenu, nie musimy rezygnować z codziennych aktywności, możemy spacerować i podróżować, nawet samolotem!

Jaki koncentrator tlenu wybrać?

Wybierając przenośny koncentrator tlenu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • stopień zdolności koncentracji tlenu (stężenie)

Przenośne koncentratory tlenu pozwalają na prowadzenie tlenoterapii poza domem, jednak należy je traktować jako urządzenia wspomagające tlenoterapie. Koncentratory stacjonarne posiadają dużo lepsze parametry techniczne i potrafią prowadzić zdecydowanie bardziej skuteczną terapię. Sytuacją idealną byłoby zaopatrzyć się w oba modele koncentratorów: stacjonarny do tlenoterapii w domu i przenośny umożliwiający podróżowanie i tlenoterapię poza domem.

  • pojemność baterii

Przy pełnym naładowaniu, dobrej jakości aparat powinien móc pracować około 2 godzin. Przydatny może się okazać zakup dodatkowej baterii lub baterii o wydłużonym działaniu, umożliwiającej korzystanie z koncentratora nawet do 13 h.

  • waga

Warto aby koncentrator był jak najlżejszy, co zdecydowanie ułatwi poruszanie się z nim. Idealny byłby taki ważący maksymalnie 5 kilogramów.

  • głośność

Dość istotne jest, aby wybrać sprzęt, który pracuje cicho, dlatego jego głośność powinna wynosić ok 40 dB, wówczas pacjent ma zapewnione bardzo ciche funkcjonowanie koncentratora, które nie rozprasza w czasie podróży i aktywnościach wykonywanych poza domem.

  • akcesoria ułatwiające transport i ładowanie

Dla dodatkowego ułatwienia transportu wielu producentów oferuje mobilne koncentratory na baterie w zestawie z torbą lub wózkiem. Dodatkowym atutem jest możliwość ładowania akumulatora poprzez podłączenie go do zapalniczki samochodowej

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością doradzimy który model koncentratora wybrać w zależności od Państwa potrzeb i możliwości.