Uncategorized

Biokominek wolnostojący

Biokominek wolnostojący SIERRA biały certyfikat TÜV (dostawa 2-3 dni)

Biokominek – wspaniałe połączenie tradycji z nowoczesnością

Trzaskający w kominku ogień, przyjemnie rozchodzące się po domu ciepło i migoczący blask płomieni to kwintesencja powszechnych wyobrażeń o przytulnym klimatycznym wnętrzu i rodzinnej atmosferze. Niestety nie zawsze i nie wszędzie da się zainstalować tradycyjny solidny kominek, który jest źródłem tych pozytywnych wrażeń, ale dziś, dzięki współczesnej technologii, każdy może zaopatrzyć się w mający wiele zalet nowoczesny biokominek wolnostojący. To doskonały pomysł na wzbogacenie swojego domu o ekologiczny i efektowny element, który pełni nie tylko funkcję użytkową, ale też dekoracyjną i pomaga stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny nastrój. Fakt, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, powoduje, że urządzenie to doskonale pasuje do propagowanego obecnie zdrowego stylu życia i aranżacji wnętrz w zgodzie z naturą.

Zalety biokominka

Dla tych, którzy rozważają taki zakup, cenną informacją będzie zapewne to, że wymaga on mniejszych nakładów finansowych niż instalacja tradycyjnego kominka. Dodatkowo nie trzeba przy tym wykonywać skomplikowanych prac montażowych, nie jest nawet wymagany dostęp do komina! Jedną z głównych zalet charakteryzujących biokominki jest ich uniwersalność – można je mieć w bloku, kawiarni, kamienicy czy na balkonie. Dla wielu osób nie bez znaczenia jest też to, że aby móc cieszyć się ciepłem i urokiem prawdziwego ognia nie muszą używać drewna – wystarczy, że zaopatrzą się w biopaliwo, które jest nie tylko wygodną, ale też ekologiczną alternatywną dla tradycyjnego opału. Dzięki temu nie ma szkodliwego dymu ani wymagających sprzątania popiołów i sadzy, pozostaje tylko niczym niezakłócona przyjemność z przebywania w pobliżu rozgrzewającego i klimatycznego ognia. Mobilność tych urządzeń to kolejna cecha, której nie sposób przeoczyć. Można je ulokować w dowolnym zakątku mieszkania, powiesić na ścianie, a nawet ustawić na stole. Szeroka oferta dostępnych modeli charakteryzujących się różnymi gabarytami i stylistyką umożliwia dobranie egzemplarza, który będzie pasował do konkretnego wystroju wnętrz oraz indywidualnego gustu.

Eko kominek w Twoim domu

Kominki na biopaliwo to ogromny komfort użytkowania, ponieważ mogą ozdabiać sypialnię, salon, jadalnię czy taras. Sprawdzają się nawet w małych mieszkaniach – również tych znajdujących się w klasycznym bloku. Gdy przyjdzie nam do głowy remont czy zmiana wystroju, z łatwością możemy ustawić je w innym miejscu. To również mniej pracy przy rozpalaniu ognia, ponieważ aby go wzniecić, wystarczy, że odkręcisz butelkę z biopaliwem i wlejesz je w dedykowane miejsce. Na tym nie koniec, gdyż w wielu modelach nowoczesna budowa biokominka umożliwia automatyczne pobieranie paliwa oraz zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca w domu. Wystarczy, że usiądziesz na kanapie i jednym kliknięciem rozpalisz ogień, a gdy idziesz spać, tak samo go wyłączysz. To absolutnie nowe technologicznie rozwiązanie oszczędza Twój czas, gdyż dzięki temu, że biokominek działa na pilota, ominie Cię czekanie rozpalenie lub zgaśnięcie ognia. Nie będziesz też musiał sprzątać, bo urządzenie nie wytwarza popiołu ani sadzy.

Biokominek wolnostojący do mieszkania w bloku

Czy większy kominek na biopaliwo może być zamontowany w bloku, gdzie nie ma instalacji kominowej? Ciężko w to uwierzyć, ale tak – dzięki temu, że w procesie spalania bioetanolu nie wytwarza się dym, tylko woda i niewielka ilość dwutlenku węgla, biokominek może być zainstalowany w każdym miejscu, gdzie występuje tradycyjna wentylacja grawitacyjna. Niezaprzeczalnym atutem tych nowoczesnych urządzeń jest też ich zróżnicowany rozmiar oraz fakt, że można je przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu. Dzięki temu nawet będąc właścicielem małego blokowego mieszkania, można pokusić się o niewielki i praktyczny model stołowy lub biokominek wiszący na ścianie. To idealne rozwiązanie, aby w szybki sposób cieszyć się prawdziwym ogniem i uzyskać niepowtarzalną atmosferę w naszych wnętrzach. Jedyne, czego potrzebujemy do uzyskania tego efektu to bioetanol, który jest dostępny w butelkach 1,5 litrowych lub większych kanistrach. Na rynku dostępne są również biopaliwa o dowolnym zapachu, więc jeśli lubisz konkretne aromaty, możesz się nimi upajać we własnym domu.

Biokominek wolnostojący na specjalne okazje

Mobilny kominek na biopaliwo będzie idealnym dopełnieniem nastrojowych lampek choinkowych i klimatycznych dekoracji, którymi w trakcie świąt ozdabiamy nasze mieszkania. Czas ten nieodłącznie kojarzy się z przytulnym klimatem i spotkaniami w rodzinnym gronie, a fakt, że odbędą się one w blasku płomieni, jeszcze bardziej umili wspólnie spędzane chwile. Biokominek zapewne szybko stanie się centralnym elementem wystroju, a miejsce, w którym się znajdzie, będzie emanowało pozytywną energią i przyjemnym ciepłem. Kompaktowy model stołowy idealnie sprawdzi się też w roli efektownego i nietuzinkowego prezentu dla każdego zmarzlucha oraz miłośnika świec i niepowtarzalnej atmosfery. To doskonały pomysł na podarunek świąteczny – dzięki niewielkim rozmiarom, obdarowany na pewno znajdzie na niego miejsce w swoim domu i udekoruje świąteczny stół albo ustawi go na stylowej komodzie.

Rodzaje biokominków wolnostojących

Choć trudno sobie to wyobrazić, dziś kominek nie musi już być stałym i masywnym elementem wnętrza, zainstalowanym w tym samym miejscu przez wiele lat. Obecnie te nowoczesne urządzenia cechuje finezyjna stylistyka i komfortowa mobilność, dzięki czemu możemy je ustawiać w dowolnym zakątku mieszkania, a nawet na balkonie czy tarasie.

Na rynku dostępne są różne kominki na biopaliwo:

  • stołowe – są niewielkie, lekkie oraz łatwe do przenoszenia i aranżacji. Można je ustawić na stole, komodzie, półce lub balkonie czy tarasie;
  • wolnostojące o większych rozmiarach – przypominają te tradycyjne opalane drewnem, są jednak wśród nich modele bardzo nowoczesne i całkowicie bezobsługowe. Ich forma umożliwia ustawienie ich w dowolnym miejscu w mieszkaniu, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego kominka wymagającego połączenia z kominem;
  • naścienne, czyli wiszące – są bardzo uniwersalne i wszechstronne. Można je umieścić na każdej ścianie, dzięki czemu oszczędzamy przestrzeń, co jest bardzo pomocne szczególnie w małych mieszkaniach.

Nowoczesne kominki na biopaliwo dają nam niezliczone możliwości aranżacji – to nie tylko źródło dodatkowego ogrzewania mieszkania, ale również ozdoba sama w sobie. Producenci prześcigają się w coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie modelach, które jedyne, czego wymagają od użytkownika, to błogiego wpatrywania się w płomienie.

Przy aranżacji warto pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa:

  1. Aby móc korzystać z biokominka w bloku, należy mieć oczywiście sprawną wentylację. Trzeba również co jakiś czas wietrzyć mieszkanie.
  2. Łatwopalne elementy nie powinny się znajdować w odległości bliższej niż 1,5 m od urządzenia. Aby nie przegrzać i nie uszkodzić sprzętu elektronicznego zalecane jest również zachowanie 0,5 m dystansu od telewizora czy innego sprzętu RTV.
  3. Pomimo tego, że kominki na biopaliwo to najbezpieczniejsze produkty na rynku, nie powinno się ich zostawiać włączonych, gdy nie ma nas w domu lub śpimy.

Polecane produkty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *