Uncategorized

Okulary do światłoterapii

Okulary do światłoterapii

Jak działają okulary do światłoterapii?

Lampy antydepresyjne cieszą się coraz większą popularnością szczególnie w okresie jesienno zimowym, gdy liczba godzin słonecznych znacząco się zmniejsza. W okresie tym możemy poczuć spadek energii oraz większe zmęczenie, które związane jest właśnie z niedoborem światła słonecznego. Na rynku dostępne są lampy, które dzięki wysokiemu natężeniu światła są w stanie zastąpić światło słoneczne i zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować objawy depresji sezonowej. Minusem stosowanie takich lamp jest ich brak mobilności – aby dostarczyć do swoich oczu niezbędną dawkę światła musimy się znajdować w zasięgu lampy. Problem ten całkowicie wyeliminował belgijski producent lamp antydepresyjnych, – Lucimed. Stworzył on innowacyjny system optyczny, dzięki któremu możemy korzystać z dobrodziejstw światłoterapii bez ograniczania naszej aktywności. Okulary do światłoterapii Luminette 3, dostarczają do oczu światło zbliżone do słonecznego, jednocześnie nie ograniczając widoczności.

Okulary do światłoterapii

 

Jak stosować okulary do leczenia światłem?

Okulary do leczenia światłem wystarczy zakładać codziennie rano na minimum 20 minut. W tym czasie możemy wykonywać różne domowe czynności, a nawet czytać czy pracować przy komputerze. Dodatkowo okulary Luminette można nosić z okularami korekcyjnymi. Okulary antydepresyjne emitują białe światło wzmocnione światłem niebieskim o zakresie 468 nm.  Strumień emitowanego światła dostaję się do oka w taki sam naturalny sposób jak w przypadku światła słonecznego. Co ważne, światło dociera do dolnych partii siatkówki, które są szczególnie bogate w fotoreceptory odpowiedzialne za zwalczanie objawów depresji jesienno-zimowej.

Światło wykorzystywane przez Luminette jest wolne od promieni UV i światła podczerwonego, dlatego okulary antydepresyjne Luminette są w pełni bezpieczne dla naszych oczu. Nie musimy się również obawiać oślepienia światłem.

Okulary do światłoterapii

 

Jak stosować okulary do światłoterapii Luminette 3?

Aby światło terapia była skuteczna okulary należy stosować codziennie w okresie jesienno-zimowym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich przez cały rok, zależy to oczywiście od naszych potrzeb i samopoczucia oraz ilości dostarczanego światła słonecznego w miejscu, w którym przebywamy. Okulary wyposażone są w trzy poziomy natężenia światła: 500, 1000 oraz 1500 luksów. Dostępne na rynku tradycyjne lampy antydepresyjne powinny mieć natężenie minimum 10 000 luksów, aby zapewnić nam efekty ze światło terapii. W przypadku okularów Luminette ta wartość jest niższa, dlatego, że źródło światła znajduję się bardzo blisko oka – nie świadczy to, więc o ich braku skuteczności.

Sesja terapeutyczna z okularami powinna trwać minimum 20 minut przy najwyższym poziomie natężenia światła, w przypadku najniższego poziomu – 500 luksów, należy wydłużyć ją do 45 minut.

 

Jakie efekty po światłoterapii okularami?

Na efekty stosowania okularów do światłoterapii nie musimy długo czekać. Są one zauważalne niemal natychmiastowo. Już po kilku sesjach poczujemy przypływ energii i lepszego samopoczucia. Jeśli okularów używamy do zwalczania jet-lagu, czyli objawów związanych ze zmianą strefy czasowej, efekty będą widoczne od razu po ich zastosowaniu. Okulary Luminette mogą być również stosowane w celu poprawy, jakości snu. W przypadku takich objawów efekty będą zauważalne po 4-7 dniach od rozpoczęcia światłoterapii. Pogłębione stany depresji sezonowej mogą wymagać 10-14 dniowej terapii, aby zauważyć poprawę.

Kiedy nie można stosować światłoterapii?

Leczenie światłem u osób, których dotyczą problemy oczu takie, jakie jak: jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, retinopatia oraz zapalenie siatkówki wymaga konsultacji z lekarzem okulistą. Okulary do światłoterapii mogą być mniej skuteczne w przypadku zaćmy.

W przypadku chorób oczu (jaskry, zapalenia siatkówki lub retinopatii, zwyrodnienia plamki żółtej) zalecamy konsultację z okulistą przed rozpoczęciem używania urządzenia. Działanie może być natomiast mniej skuteczne w przypadku zaćmy.

Wraz z okularami Luminette 3 otrzymujesz wygodne, sztywne etui, które zabezpieczy je w trakcie przechowywania. Okulary dostarczane są z ładowarką microUSB, instrukcją w języku polskim oraz 2 letnią gwarancją producenta.

Okulary do światłoterapii

Polecane produkty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *