Koncentratory tlenu stacjonarne

Stacjonarne koncentratory tlenu

Tlenoterapia polega na dostarczeniu organizmowi skoncentrowanej ilości tlenu. Dedykowana jest ona pacjentom zmagającym się z chorobami i dolegliwościami układu oddechowego, a także osobom starszym i kobietom w ciąży. Użytkowanie stacjonarnych koncentratorów tlenu, może usprawnić podstawowe funkcje organizmu, a także przyczynić się do szybszej regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym lub umysłowym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koncentrator jest elektronicznie sterowanym urządzeniem, które wyodrębnia tlen z powietrza w pomieszczeniach. Urządzenie zapewnia wysokie stężenie tlenu w powietrzu wdychanym bezpośrednio przez kaniulę donosową. Koncentratory tlenu są przeznaczone do indywidualnego użytku domowego.Stacjonarne koncentratory tlenu wyróżniają się większym rozmiarem i wagą ale za to też dużą wydajnością.

Jaki koncentrator tlenu wybrać?

Wybierając stacjonarny koncentrator tlenu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • stopień zdolności koncentracji tlenu (stężenie)

To najważniejszy czynnik decydujący o wyborze koncentratora tlenu. Im wyższe stężenie tlenu, tym lepsze efekty tlenoterapii możemy uzyskać. Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, koncentrującego tlen na poziomie 90-96%.

  • głośność

To istotny parametr, który trzeba wziąć pod uwagą wybierając koncentrator tlenu. Jego używanie może być koniecznie w godzinach nocnych. Większość koncentratorów dostępnych na rynku charakteryzuje się głośnością powyżej 40 dB.

  • zużycie prądu

Koncentratory tlenu, szczególnie przy pracy ciągłej, zużywają dużo prądu. Inwestycja w nowoczesny, być może droższy koncentrator tlenu, pozwoli nam natomiast zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej.

  • waga

W przypadku stacjonarnych koncentratorów tlenu, waga nie ma takiego znaczenia. Zazwyczaj urządzenie stoi w miejscu, przydatne może się tu okazać wyposażenie w kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie po pomieszczeniu.  Waga koncentratorów stacjonarnych może wynosić od 5 do 28 kilogramów.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością doradzimy który model koncentratora wybrać w zależności od Państwa potrzeb i możliwości.