Kominki na biopaliwo

Kominki i ogrzewacze na biopaliwo

Kominki na biopaliwo, jakie znajdziesz w naszej ofercie, należą do najbardziej zaawansowanych i bezpiecznych produktów aktualnie dostępnych na rynku. Jest to przede wszystkim zasługa opatentowanej technologii BEV (Burning Ethanol Vapour), polegającej na spalaniu oparów etanolu. To nowoczesne rozwiązanie gwarantuje możliwie najczystsze, w pełni ekologiczne spalanie. W wyniku tego procesu nie powstaje dym, zapach, sadza ani popiół. Oznacza to zatem, że tego typu kominek nie wymaga podłączenia do instalacji kominowej. Do zalet należy też dodać kompaktowe rozmiary. To doskonałe rozwiązanie do mieszkań w blokach, gdzie nie ma możliwości montażu tradycyjnego kominka, a także dla właścicieli domków jednorodzinnych, którzy wolą uniknąć kosztownych i inwazyjnych prac, związanych z instalacją takiej konstrukcji. Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny, oparty na technologii BEV kominek, biopaliwo w postaci etanolu da wrażenia wizualne oraz poczucie ciepła zbliżone do tych, jakie charakteryzują klasyczne kominki.

Oferowane przez nas produkty pozwalają nie tylko cieszyć się najbezpieczniejszym ogniem na świecie, ale dają też w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Kominki ekologiczne na biopaliwo, ze względu na sposób działania, mogą przybrać w zasadzie dowolną formę. Zdarzają się wśród nich konstrukcje imitujące wygląd tradycyjnych kominków, lecz częściej wykorzystują swoją niezależność od przewodów kominowych, przybierając kształt nowoczesnych mebli oraz różnego rodzaju konstrukcji wolnostojących. Tego typu kominek doskonale nadaje się zarówno jako element dekoracyjny wnętrza domu lub mieszkania, jak i do ozdoby balkonu czy ogrodu. Warto w tym miejscu wspomnieć o dodatkowej ochronie przed rozlaniem biopaliwa. W przypadku przypadkowego przewrócenia konstrukcji z zapalonym ogniem nie grozi rozprzestrzenianie się płomieni. Zachęcamy się do zapoznania z pełną ofertą oferowanych przez nas produktów. Kominki nowoczesne na biopaliwo to kategoria obejmująca wiele interesujących rozwiązań, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Kominki ogrzewacze na biopaliwo z opatentowaną technologią BEV w naszej ofercie, to najbardziej zaawansowane i bezpieczne produkty dostępne na rynku. To jedyne kominki, które dzięki technologicznym rozwiązaniom zapewniają możliwie najczystszy proces spalania bez udziału dymu, zapachu i popiołu. Technologia BEV oferuje nieograniczone możliwości aranżacyjne i pozwala cieszyć się najbezpieczniejszym ogniem na świecie.

To nie tylko kominki, to również nowoczesne meble, które wystarczy wstawić do pomieszczenia aby cieszyć się prawdziwym i bezpiecznym ogniem.

czytaj więcej

Czy kominki ogrzewacze na biopaliwo są bezpieczne?

Niektóre źródła mogą sugerować, że etanol nie jest w pełni bezpiecznym źródłem energii. Oczywiście trzeba spojrzeć na sprawę z innej perspektywy: to nie paliwo, ale ogień powoduje ryzyko. Tak jak drewno, które zostało rozrzucone po całym pomieszczeniu nie powinno być powodem do obaw – dopóki ktoś go nie podpali.
Bioetanol używany w naszych kominkach jest pochodzenia roślinnego, czyli jest w pełni odnawialnym i ekologicznym źródłem energii. Podczas spalania nie wytwarza dymu, zapachu ani popiołu, a emisja CO2 jest porównywalna z ludzkim oddechem. W przeciwieństwie do kominków innego typu, w procesie spalania nie powstają żadne substancje rakotwórcze. W naszych kominkach bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie, w procesie spalania, bezpośredni kontakt z ogniem mają tylko opary etanolu, gwarantując zawsze stabilny i bezpieczny płomień.

Jakiego biopaliwa używać?

Rekomendowane przez nas biopaliwo Fanola zostało poddane rygorystycznym testom naukowym w celu udowodnienia jej zgodności z normami środowiskowymi Unii Europejskiej. Do kominka można również używać każdego atestowanego biopaliwa.

Zaawansowane czujniki bezpieczeństwa.

Dzięki nowoczesnej technologii konstrukcja kominka została zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić zawsze równomierny i ciągły płomień, uniemożliwiając jakiekolwiek przerwy w pracy linii ognia.
Kominki dzięki wyposażeniu w wiele zabezpieczających czujników, gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Czujniki bezpieczeństwa umożliwiają skuteczne wykrywaniu wszelkich niepoprawności w działaniu urządzenia, które wyłączy się w razie pojawienia się jakichkolwiek usterek. Dzięki zastosowanej technologii klienci otrzymują w pełni kontrolowany, bezpieczny, czysty i piękny ogień bez konieczności podłączania komina ani innych stałych przyłączy.

Biokominek wolnostojący SIERRA czarny z szybą certyfikat TÜV (dostawa 2-3 dni)

Automatyczny bezpieczny system sterowania kominkiem.

Różnica między tradycyjnym kominkiem etanolowym, a kominkiem Planika polega na rzeczywistej kontroli płomienia podczas używania. W procesie spalania, temperatura paliwa wzrasta w niekontrolowany sposób aż w końcu paliwo zaczyna się gotować. Jedyne co można zrobić w takim przypadku, to włączyć lub wyłączyć ogień (albo poczekać do całkowitego zużycia paliwa). Technologia spalania oparów etanolu i zintegrowane czujniki bezpieczeństwa, zastosowane w zaawansowanych automatycznych modelach oferowanych przez Planikę, zapewniają zrównoważoną temperaturę paliwa. Proces wytwarzania oparów i działanie kominka pozostaje pod stałą kontrolą. Mikroprocesor wraz z całym układem elektronicznym umożliwia sterowanie i regulację wysokości płomienia za pomocą wygodnego panelu sterowniczego, urządzeń zdalnych lub mobilnych.

Automatyczny system napełniania paliwa.

To pierwsze kominki, które w swoim standardowym wyposażeniu posiadają System Automatycznego Napełniania! Specjalnie zaprojektowana pompka łączy się z urządzeniem, dostarczając niezbędną ilość paliwa. Dzięki temu nie występuję ryzyko przepełnienia zbiornika i wycieku paliwa. Zastosowana technologia, umożliwia pełną kontrolę nad temperaturą paliwa i całego urządzenia. Funkcja ta chroni kominek i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Biokominek wolnostojący SIERRA czarny z szybą certyfikat TÜV (dostawa 2-3 dni)

Certyfikowana konstrukcja, wysoka jakość użytych materiałów i odporność na wysoką temperaturę.

Wysokie temperatury powodują, że tanie kominki manualne wykonane ze złej jakości materiałów ulegają deformacji, powodując nieodwracalne uszkodzenie urządzenia. Niektóre materiały, z których wykonane są takie kominki narażone na działanie wysokich temperatur mogą emitować sadzę i dym, które są wysoce szkodliwe dla zdrowia. Wybierając certyfikowane, zaawansowane kominki, masz całkowitą pewność, że chronisz bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Kominki wykonane zgodnie z europejskimi normami i posiadają wszystkie wymagane certyfikaty w tym certyfikaty UL i UL

Gdzie można zobaczyć kominki na biopaliwo na żywo?

Kominki można zobaczyć w naszym biurze w Poznaniu na ul. Koszalińskiej 16g, po wcześniejszym umówieniu wizyty.

W celu umówienia wizyty prosimy o wypełnienie formularza poniżej i pozostawienie swojego numeru telefonu – odezwiemy się w celu umówienia dogodnego terminu prezentacji przez naszego specjalistę.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.