Uncategorized

Rodzaje wkładów do biokominka – który sprawdzi się najlepiej?

Rodzaje wkładów do biokominka – który sprawdzi się najlepiej?

Umieszczenie kominka w domu zawsze przekłada się na wzrost komfortu mieszkańców i pomaga w tworzeniu przytulnej, kojącej atmosfery. Rozmaite wersje urządzeń na rynku odpowiadają na potrzeby różnych grup odbiorców. W dzisiejszym artykule skupimy się na ekologicznych produktach, jakie można stosować zarówno w budynku jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu — wszystko bez konieczności podłączania przewodów kominowych. Jakie wkłady do biokominków warto zastosować u siebie? Które czynniki okazują się najważniejsze podczas zakupu?

Czym jest biokominek?

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań kominkowych istota biokominka skupia się na braku zadymienia i możliwości stosowania go w zamkniętych pomieszczeniach bez systemu odprowadzania zanieczyszczeń. Opisywane tutaj urządzenia generują ciepły płomień dzięki tzw. biopaliwom. Żelowa lub płynna substancja to wysokogatunkowy etanol, który ulega spalaniu do pary wodnej i pozostaje całkowicie wolny od substancji smolistych.

Brak dymu i popiołu znacznie poszerza możliwości wykorzystania biokominków przez właścicieli posesji prywatnych. Doskonała wydajność bioetanolu czyni z niego efektywne źródło ciepła i gwarantuje osiągnięcie wspaniałej estetyki.

Rodzaje wkładów do biokominków

Poprzez wkład do kominka ekologicznego należy rozumieć właściwą komorę spalania biopaliwa. Konstrukcja wkładu zapewnia bezpieczeństwo dla użytkowników i zapewnia szerokie możliwości aranżacji w przestrzeni wewnętrznej. Różnice tkwią w kształcie, rozmiarze i pojemności zbiornika paliwowego.

Niezwykle popularnym produktem okazują się wkłady kominkowe okrągłe, które oferują doskonałą mobilność i tworzą widowiskowe, złote płomienie. Taki niewielkich rozmiarów kominek świetnie sprawdza się w salonie, ogrodzie lub na tarasie. Nadaje otoczeniu niepowtarzalnego klimatu i stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wbudowane zabezpieczenia przed przypadkowym rozlaniem paliwa w zbiorniku to funkcja, na którą warto zwrócić szczególną uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

Innym typem biokominków, które nie powinny umknąć naszej uwadze, są produkty wolnostojące. Zwiększenie wymiarów obudowy przekłada się tutaj na wzrost kubatury samego wkładu. Kształt komory spalania przyjmuje zazwyczaj formę wydłużonego prostokąta, dzięki czemu urządzenie równomiernie rozprowadza ciepło i wywołuje efekt tańczących płomieni.

Niezwykle efektownie prezentuje się również wkład w obrysie kwadratu o konstrukcji schodkowej. Dzięki innowacyjnej i kompaktowej konstrukcji użytkownik otrzymuje ciekawe możliwości ustawienia sprzętu w pomieszczeniu. Schowana półka na kanister z biopaliwem zapewnia wielogodzinny, nieprzerwany płomień.

Jeśli warunki lokalizacyjne uniemożliwiają wyposażenie domu w urządzenia wolnostojące, sugerujemy rozważenie zakupu wersji naściennej. Tego rodzaju biokominek posiada wkład w tradycyjnym kształcie prostokąta z panelem stabilizującym ogień wykonanym ze szkła hartowanego.

Zakup wkładu kominkowego zasilanego bioetanolem przynosi szereg korzyści ekologicznych, funkcjonalnych i finansowych, jakich na próżno szukać w tradycyjnych rozwiązaniach zasilanych paliwem stałym. Wybierając odpowiedni dla siebie biokominek, musimy pamiętać, że wkład do kominka to tylko jeden ze składników do analizy. Warto dopasować kształt obudowy do specyfiki danego pomieszczenia, a także skupić się na doborze wystarczającej wydajności cieplnej. Dzięki temu uzyskamy pożądaną efektywność w długim terminie, a samo urządzenie będzie piękną ozdobą i ważnym elementem stylizacji wnętrza.

Sprawdź staranie wyselekcjonowane produkty ze sklepu Sterylia i LED. Udostępniamy biokominki w kilku wersjach wkładów, dzięki czemu bez problemu dostosujesz rozwiązanie do własnych potrzeb.

Polecane produkty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *