Uncategorized

Wybór lampy bakteriobójczej do domu.

Wybór lampy bakteriobójczej do domu.

Lampa bakteriobójcza do domu – którą wybrać?

Pierwsze skojarzenie związane z lampami bakteriobójczymi przywodzi na myśl rzeczywistość szpitalną, gdzie są one powszechnie wykorzystywane do dezynfekcji pomieszczeń. Ich skuteczność w usuwaniu z powietrza i powierzchni płaskich wszelkich wirusów i bakterii została dostrzeżona również przez konsumentów indywidualnych, którzy chcą zapewnić sobie zdrowe warunki bytowania. Lampa UV do zabijania wirusów dała o sobie znać w czasie pandemii, która dokonała natychmiastowej rewolucji w podejściu obywateli do kwestii zdrowotnych. Dziś nikogo nie dziwi obecność lampy w domu, mieszkaniu, czy miejscach publicznych. Jaki produkt warto wybrać do użytku prywatnego? Jaka lampa sprawdzi się najlepiej w domu i lokalu mieszkalnym?

Wybór lampy bakteriobójczej do domu.

Jak działa lampa UV bakteriobójcza do domu?

Lampa wirusobójcza do domu, podobnie jak urządzenia przeznaczone dla przemysłu i sektora medycznego, emituje promieniowanie ultrafioletowe określane jako UV-C. W przeciwieństwie do naturalnego promieniowania UV-B, UV-C niesie w sobie wysoką energię i jest w stanie niszczyć żywe komórki wirusów i bakterii krążących w powietrzu i utrzymujących się na powierzchniach mebli czy podłogi. Lampy bakteriobójcze do domu wywołują spustoszenie w informacji genetycznej mikroorganizmów, wpływając negatywnie na kwasy nukleinowe w komórkach żywych. Im wyższa dawka promieniowania UV-C, tym większa skuteczność lampy. Zbyt mała intensywność promieniowania UV-C nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Lampa bakteriobójcza do domu musi być dobierana pod kątem całkowitej kubatury pomieszczeń, zestawiając ją z deklarowaną mocą przepływową urządzenia.

Wybór lampy bakteriobójczej do domu.

Rodzaje lamp bakteriobójczych do domu

Lampa bakteriobójcza UV do domu dzieli się na produkty przepływowe, dwufunkcyjne, bezpośrednie i tzw. lampy osobiste. W nieruchomościach prywatnych bardzo dobrze sprawdzają się lampy bakteriobójcze przepływowe, nawiązujące swoją konstrukcją do klasycznych oczyszczaczy powietrza. Przepływowa metoda dezynfekcji pozostaje całkowicie bezpieczna dla osób i zwierząt przebywających w pomieszczeniach. Cyrkulacja powietrza zostaje wymuszona wentylatorem. Powietrze trafia do zamkniętej komory ze światłem UV-C, gdzie rozpoczyna się proces neutralizacji mikroorganizmów. Lampy przepływowe występują w wielu wersjach modeli. Możesz wybierać spośród konstrukcji naściennych (Sterilon Air Light), stojących (Sterilon UV-C Air), czy mobilnych (NBVE-60P).

Poszczególne modele różnią się pod względem ilości powietrza oczyszczanego w ciągu godziny. Najmocniejsze lampy osiągają wydajność na poziomie 220 m3/h, co w zupełności wystarcza do oczyszczenia powietrza w dużym domu.

Dwufunkcyjna lampa wirusobójcza do domu rozwija koncepcję lampy przepływowej o możliwość dezynfekcji powierzchni. Po zdjęciu przesłony źródła światła, wystarczy je skierować na dany fragment pomieszczenia, aby pozbyć się zalegających tam bakterii i wirusów. Specjalistycznym wariantem lampy bakteriobójczej pozostaje lampa bezpośrednia, przeznaczona wyłącznie do dezynfekcji powierzchni. W zastosowaniu domowym może ona służyć jako narzędzie wspierające działanie lampy przepływowej, jednak nie jest w stanie całkowicie jej zastąpić.

Osoby pracujące w domu chętnie korzystają z niewielkich lamp osobistych, takich jak oczyszczacz powietrza Respiray. Wydajność tego rodzaju urządzeń osiąga 55 litrów na minutę, co w zupełności wystarcza dla osoby niepodejmującej wysiłku fizycznego. Szczelna konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania w pobliżu osób.

Wybór lampy bakteriobójczej do domu.

Lampy bakteriobójcze do domu – jak dokonać wyboru?

Znając poszczególne rodzaje lamp bakteriobójczych do domu, możemy wyrobić sobie opinię o ich przydatności. Zdecydowana większość klientów osiągnie spodziewane korzyści z zakupu lampy przepływowej, która wyróżnia się estetycznym wyglądem, bezobsługową pracą, skutecznością i bezpieczeństwem. Wybór lampy UV-C przepływowej gwarantuje czyste powietrze w mieszkaniu. Lampy UV-C charakteryzują się znacznie większą skutecznością dezynfekcji niż powszechnie znane systemy filtrów. Filtry jedynie zatrzymują bakterie na swojej powierzchni. Lampy UV-C całkowicie niszczą wirusy i bakterie, dlatego warto je posiadać jako komplementarny system zapewniający zdrowe warunki do życia.

Polecane produkty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *